Wycieczki

Nasze propozycje na wakacje bez samochodu w województwie zachodniopomorskim

Dowiedz się więcej o projekcie

Czy koniecznie potrzebuję samochodu?

Jeszcze kilkanaście lat temu udział komunikacji publicznej w transporcie turystycznym wielokrotnie wyższy. Obecnie każdy prawie posiada samochód i mimo tego, że transport zbiorowy także się rozwinął, już nie tak chętnie z niego korzystamy. Okazuje się, że jeśli włożymy minimalną ilość wysiłku bez problemu znajdziemy połączenie do miejsca, gdzie pragnęliśmy spędzić wakacje. 

Podróżowanie transportem zbiorowym ma ogromne plusy i to nie tylko ekologiczne. Mniej się męczymy, nie musimy się troszczyć o stan naszego samochodu i mamy mniejszą szansę na wypadek. Statystycznie bowiem to indywidualni podróżujący są o wiele bardziej narażeni na wypadki komunikacyjne. Powszechnie też wiadomo że pociąg i samolot są wielokrotnie bezpieczniejsze od samochodu.

Jeśli to Cię nie przekonało, to warto dodać, że podróżowanie z innymi jest po prostu tańsze! I można w czasie podróży zawrzeć wiele interesujących znajomości.

Ponadto zwiedzając na rowerze czy na pieszo dbasz o swoje zdrowie. 

Pomorze Zachodnie – kraina złotych plaż, wakacyjnych kurortów, pięknych lasów i rewelacyjnych pejzaży. Przyjedź, zobacz i zakochaj się w nadodrzańskiej ziemi!

Północny-zachód Polski to jeden z najchętniej odwiedzanych terenów w Polsce. To właśnie tutaj każdego roku przyjeżdżają tłumy turystów, aby oddać się wakacyjnemu wypoczynkowi. Szlaki piesze i rowerowe, atrakcje wodne, imprezy sportowe i kulturalne – wszystko na miejscu. Wspaniałe zabytki i czyste jeziora – oto domena Pomorza Zachodniego.

185 – tyle kilometrów mierzy morska granica regionu. Na tym odcinku znajduje się szereg miejscowości wypoczynkowych, które są synonimem polskich wakacji. Świnoujście, Międzyzdroje, Rewal – to zaledwie namiastka nadmorskiej przygody!

Pomorze Zachodnie to nie tylko morze – to także 1260 jezior! To właśnie tutaj znajduje się też trzecie co do wielkości jezioro w kraju (Dąbie) oraz drugie pod względem głębokości (Drawsko). Cztery pojezierza – Drawskie, Ińskie, Myśliborskie i Wałeckie – to malownicza kraina, idealna do odpoczynku.

Odra – najpotężniejsza z 45 rzek regionu. Jej rozlewiska są jednym z najbardziej urokliwych rzecznych krajobrazów w tej części Europy. Okraszona stromymi zboczami i wysokimi wzniesieniami, jest naturalną atrakcją turystyczną i zarazem granicą Polski.

Na uwagę zasługują także pomorskie lasy – na obszarze samego tylko Szczecina znajdziemy trzy potężne puszcze: Wkrzańską, Goleniowską i Bukową. To prawdziwy raj dla miłośników leśnych harców – wzniesienia, strumienie, jeziora i ptasi śpiew zadowolą najbardziej wybrednych traperów.

Atrakcje turystyczne, szlaki i zabytki, legendy i historie, hotele i restauracje – wszystko znajdziesz w serwisie ZP.PL

Odkryj z nami piękno Pomorza Zachodniego

Nasze propozycje:

Wycieczka Piesza po Kołobrzegu

Piękne miasto nadmorskie w jeden dzień

Wycieczka Rowerowa wzdłuż jeziora Dąbie 

Widok na Szczecin z drugiego brzegu

Wycieczka Rowerowa z Gryfina do Swobnicy

Nowa trasa rowerowa dla miłośników natury

Wycieczka Rowerowa ze Złocieńca do Połczyna-Zdroju

Piękna trasa rowerowa dla całej rodziny

Wycieczka Rowerowa z Karlina do Kołobrzegu

Dawna trasa zachodniopomorskiej wąskotorówki

Wycieczka Piesza po Stargardzie

Pokochaj historię w „starym grodzie”.

Dbanie o Środowisko

To nie taka trudna sprawa

Zobacz co jeszcze możesz zrobić, by zadbać o zdrowie swoje i innych

Przygotowaliśmy także Kilka Filmów z rowerowych tras

Zapraszamy do zapoznania się z całym projektem!

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.